logo epuap logo bip
 

II Ukiel Olsztyn Półmaraton - Komunikat końcowy

W dniu 17 września 2017 r. na terenie miasta Olsztyna odbył się II Ukiel Olsztyn Półmaraton. Organizatorem biegu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Urząd Miasta Olsztyna. Tegoroczna trasa biegła dookoła jeziora Ukiel ze Startem i Metą na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”.

Do biegu na dystansie 21.100 km zgłosiło się 577 zawodników, wystartowało 457 osób, w tym 90 kobiet i 367 mężczyzn.

NAJLEPSZE WYNIKI KOŃCOWE II UKIEL OLSZTYN PóŁMARATONU:

Klasyfikacja generalna kobiet:

1. Kiliarska Valentyna Nikolaev 1990 1:23:49
2. Sudzińska Mariola Olsztyn 1976 1:24:26
3. Trzeciak Magdalena Olsztyn 1995 1:25:09

Klasyfikacja generalna mężczyzn:

1. Veretskyi Pavlo Donetsk 1985 1:08:56
2. Ivertuk Mykhaylo Rivne 1975 1:09:17
3. Oskierko Łukasz Warszawa 1989 1:10:17


Kategoria (20-24 lat) Kobiet:

1. Kędzia Milena Olsztyn 1997 1:39:51
2. Baryła Małgorzata Olsztyn 1993 2:08:12
3. Domżał Joanna Warszawa 1994 2:21:39

Kategoria (25 - 29 lat) Kobiet:

1. Mitręga Daria Olsztyn 1990 1:34:13
2. Matejek Aleksandra Warszawa 1990 1:45:19
3. Skuza Dorota Olsztyn 1989 1:45:34

Kategoria (30 - 34 lat) Kobiet:

1. Makowska Małgorzata Olsztyn 1985 1:43:23
2. Sobocińska Alicja Olsztyn 1986 1:47:27
3. Rajkiewicz Joanna Olsztyn 1987 1:47:58

Kategoria (35-39 lat) Kobiet:

1. Pawłowska Dorota Marzęcice 1980 1:30:57
2. Juchniewicz Lidia Lidzbark Warmiński 1981 1:41:50
3. Kosacka Emilia Olsztyn 1982 1:44:51

Kategoria (40-44 lat) Kobiet:

1. Apanowicz Angelika Warszawa 1975 1:45:21
2. Wykowska Aneta Ruciane-Nida 1977 1:49:35
3. Borkowska Mirosława Barczewo 1973 1:51:52

Kategoria (45-49 lat) Kobiet:

1. Dębowska Beata Olsztyn 1971 1:35:02
2. Filipczyk Joanna Ostróda 1972 1:46:57
3. Ostapczuk Odetta Biskupiec 1971 1:47:39

Kategoria (50-54 lat) Kobiet:

1. Goździejewska Anna Tomaszkowo 1967 1:39:35
2. Konecko Izabela Sopot 1967 1:51:12
3. Sadowska Dorota Lidzbark 1964 1:53:14

Kategoria (55-59 lat) Kobiet:

1. Mikielska Danuta Olsztynek 1959 2:01:40
2. Pikoluk Danuta Nidzica 1958 2:17:38
3. Chrabonszcz Maria Ostróda 1960 2:30:57

Kategoria (60-64 lat) Kobiet:

1. Andruszkiewicz Anna Olsztyn 1957 2:10:01

Kategoria (65-69 lat) Kobiet:

1. Niszczak Anna Olsztyn 1941 2:45:26


Kategoria (16 – 19 lat) Mężczyzn:

1. Kogut Szymon Kurzętnik 1999 1:32:14
2. Wdowiak Robert Olsztyn 1998 1:32:29
3. Korgul Arkadiusz Miłakowo 1999 1:47:38

Kategoria (20 - 24 lat) Mężczyzn:

1. Najmowicz Paweł Olsztyn 1993 1:16:28
2. Siemiątkowski Tomasz Olsztyn 1994 1:22:50
3. Połom Patryk Stawiguda 1993 1:32:30

Kategoria (25 - 29 lat) Mężczyzn:

1. Pszczółkowski Paweł Olsztyn 1988 1:15:17
2. Kaliski Sławomir Olsztyn 1988 1:17:26
3. Mikielski Daniel Olsztynek 1990 1:18:27

Kategoria (30 - 34 lat) Mężczyzn:

1. Tarasiuk Paweł Poznań 1984 1:12:48
2. Sulewski Krzysztof Barczewo 1985 1:18:41
3. Brągiel Krzysztof Kędzierzyn-Koźle 1987 1:19:04

Kategoria (35 - 39 lat) Mężczyzn:

1. Pacholec Paweł Gdynia 1980 1:21:47
2. Radzki Daniel Olsztyn 1980 1:30:05
3. Orłowski Piotr Olsztyn 1978 1:31:17

Kategoria (40 - 44 lat) Mężczyzn:

1. Pawłowski Mariusz Marzęcice 1976 1:15:39
2. Kowalski Tomasz Olsztyn 1976 1:15:48
3. Bąk Paweł Sępopol 1977 1:25:04

Kategoria (45 - 49 lat) Mężczyzn:

1. Malich Dariusz Olsztyn 1968 1:15:31
2. Krzyżanowski Karol Rajgród 1972 1:20:47
3. Ruciński Marek Gdynia 1968 1:30:20

Kategoria (50 - 54 lat) Mężczyzn:

1. Bartkowski Zbigniew Działdowo 1964 1:23:31
2. Symerewicz Marek Barczewo 1967 1:25:48
3. Pasemko Zenon Olsztyn 1967 1:33:43

Kategoria (55 - 59 lat) Mężczyzn:

1. Karpiński Wiesław Rotmanka 1962 1:25:07
2. Kuciejczyk Henryk Szydłowo 1959 1:27:42
3. Skoneczny Dariusz Olsztyn 1962 1:29:37

Kategoria (60 - 64 lat) Mężczyzn:

1. Kuczkowski Jerzy Ożarów Mazowiecki 1956 1:34:12
2. Chodara Roman Kętrzyn 1954 1:42:10
3. Pastuszek Henryk Olsztyn 1957 1:43:26

Kategoria (65 - 69 lat) Mężczyzn:

1. Dąbrowski Krzysztof Radzymin 1950 1:35:23
2. Cichończuk Antoni Gdynia 1949 1:35:53
3. Łuński Zbigniew Mrągowo 1952 1:48:04

Kategoria K (70+) Mężczyzn:

1. Liban Zygfryd Tczew 1943 1:47:22
2. Furga Bronisław Ostróda 1945 2:14:42
3. Ropiak Ryszard Olecko 1944 2:17:32


Klasyfikacja drużynowa:

1. AKM Olimp Olsztyn/
sklepbiegowy.com: 05:41:32

1) Malich Dariusz 01:15:31
2) Sudzińska Mariola 01:24:26
3) Skoneczny Dariusz 01:29:37
4) Nawojczyk Przemysław 01:31:58


2. Kurzętnik biega: 05:47:18

1) Pawłowski Mariusz 01:15:39
2) Kogut Sławomir 01:28:28
3) Pawłowska Dorota 01:30:57
4) Kogut Szymon 01:32:14

3. URWIS BIEGA 06:07:30

1) Kowalski Tomasz 01:15:48
2) Szewczyk Rafał 01:27:39
3) Dębowska Beata 01:35:02
4) Dzieńkowski Paweł 01:49:01

Najlepszą Olsztynianką została Pani Mariola Sudzińska, a Najlepszym Olsztynianinem – Pan Paweł Pszczółkowski.
Najstarszym uczestnikiem, wielkie brawa !!! został Pan Jan Ambrożko rocznik 1938, natomiast Najmłodszym uczestnikiem Pan Szymon Kogut rocznik 1999.

Otwarcia zawodów oraz sygnału do Startu poczynił Prezydent Olsztyna Pan Piotr Grzymowicz. Po zakończeniu biegu odbyło się uroczyste zakończenie II Ukiel Olsztyn Półmaratonu. Najlepsi zawodnicy i najlepsze zawodniczki zajmujący miejsca na podium, we wszystkich kategoriach otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody finansowe.
Nagrody wręczali: Pani Alicja Dzietowiecka - Dyrektor Biura Sportu
i Rekreacji Urzędu Miasta Olsztyna, Pan Jerzy Litwiński - Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Pan Mirosław Jabłoński - Z-ca Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Pan Andrzej Kowalski Kierownik Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”.

Ponadto każdy startujący zawodnik i zawodniczka otrzymali pamiątkowe medale i koszulki okolicznościowe.

Sponsorami i Partnerami imprezy byli: Renault ALCAR, Totalizator Sportowy LOTTO, Carrefour Polska, Łańsk, OSW, Sklep Biegowy.com, PCK, Olimp Laboratories, Tymbark, PSS Społem, Piekarnia Tyrolska, Hale Namiotowe, LightBox.pl Restauracja Słoneczna Polana, Restauracja Pirat, PPP Zdrowe Nogi, Centrum Sportu i Rehabilitacji Biernat, Sołectwo Łupstych.

Patroni medialni: Radio ESKA, Gazeta Olsztyńska, Radio Olsztyn, Telewizja OLsztyn

Szczegółowe wyniki na stronie: www.osir.olsztyn.pl

Last modified onśroda, 20 wrzesień 2017 11:09